Az önkormányzat fejlesztései 2016-2017-ben hasonló lendülettel folytatódtak. Ebben az időszakban a szociális ellátórendszer és a biztonság került fókuszba, közlekedésben és a mindennapi élet egyéb területein egyaránt.
Egyfelől a helybéliek, másfelől az ide látogató turisták nyugalmát és biztonságérzetét szolgáló kamerarendszer kiépítésének folytatása az elsők között szerepelt a város 2016-os feladatai között. A Belügyminisztérium támogatása által 2015-ben megvalósult beruházás 2016-ban tovább bővülhetett, így végül összesen 20 darab kamerát helyeztek el, melyből három helyen a rendszám felismerésére is alkalmas eszköz működik. A közlekedési kihágást elkövetők lefülelésén túl a legfontosabb volt a strand környékének védelme. Nélkülözhetetlen, hogy az ott zajló, nem támogatandó eseményekről bizonyító erejű képfelvétel legyen. A rendszernek köszönhető többek között az is, hogy a napóra megrongálóit is könnyen megtalálta a rendőrség. Egy olyan közterület-figyelő rendszer épül ki, amely mind a bűnügyek, mind szabálysértések felderítéséhez hatékony segítséget nyújtott, és nyújt a mai napig, valamint érezhetően visszatartó ereje van a rongálások esetében is. Összességében pedig jelentősen javítja a lakosság és az ide látogatók biztonságérzetét.
A következő nagy lépést a Területi Szociális Szolgáltató Intézmény (TSZSZI) fejlesztése jelentette. Ennek célja az volt, hogy a Társulásban résztvevő önkormányzatok településein élő lakosok számára a lakóhelyéhez minél közelebb az intézmény szolgáltatásait úgy biztosítsuk, hogy az azt igénybe vevő, illetve a gondozásban részesülő ember szükségleteihez igazodó segítségnyújtás legyen. Ennek mértékét és módját mindenkor a segítségre szoruló ember egészségi szociális és pszichés állapota határozza meg. A pályázat lehetőséget nyújt többek között az alapszolgáltatási feladatok ellátáshoz, fejlesztéséhez. Ilyen beruházások például az ételszállítására alkalmas mikrobusz beszerzésére, amely egyidejűleg alkalmas idős emberek szállítására, akár mozgáskorlátozottakéra is. A gépkocsi és egyéb eszközök tárolására alkalmas fedett beálló kialakítása a balatonkenesei szociális szolgáltató épületének udvarán. Kerékpárok beszerzése a települések távolban lakó klienseinek elérése érdekében szintén a család és gyermekjóléti szolgálat családsegítői számára. Megújuló energiát hasznosító technológia alkalmazása keretében a balatonkenesei szociális szolgáltató épületén napelemek / napkollektorok felszerelése. A családsegítő munkatársak új számítástechnikai eszközökkel való ellátása mind-mind hozzájárul a településen kiépített szociális háló megerősítéséhez.
Szintén közel hatmillió forintos beruházás a településnek az asp központhoz való csatlakozása. A modern közigazgatás alapfeltétele, hogy az állam, így az önkormányzatok is minél több szolgáltatásukat elektronikus formában biztosítsák az állampolgárok számára. Az ASP alkalmazásszolgáltatás leveszi az önkormányzatok válláról az ehhez szükséges IT-infrastruktúra és a hozzá kapcsolódó alkalmazások kiépítésének és fenntartásának költségeit. A fejlesztés egy újabb mérföldkőnek számít a valódi szolgáltató állam megteremtése felé vezető úton. Míg az állampolgárok és vállalkozások korszerű és egységes e-közigazgatási szolgáltatásokat használhatnak, addig a helyhatóságok a feladataik ellátását és belső működésüket támogató, a legkorszerűbb felhő-technológián alapuló rendszerhez jutnak, amelynek kiépítése és üzemeltetése nem igényel ráfordítást a helyi költségvetéséből.
A jövőbeni fejlesztési terveket figyelembe véve – mely a büfésor megújítását is tartalmazza -, a 2016-ban eladásra kínált büfé esetében élt a város az elővásárlási joggal. Azóta az önkormányzat a belőle befolyó bérleti díjat felújításokra fordítja.
Ebben az évben kapott új burkolatot az óvoda utca és a Sós utca is. Előbbi a munkálatok után egyirányúvá vált, és oldalán útburkolati jelekkel parkolót alakítottak ki. A város vezetése ezzel kívánt segíteni a belváros megemelkedett forgalma következtében megnövekedett parkolási igény kielégítésében. Ezek az utcák nagy átmenő forgalommal rendelkeznek, burkolatuk ennek következtében elhasználódott. A városvezetés koncepciója szerint a belvárosból kifelé haladva a forgalomterhelést figyelembe véve újítják fel az utcákat. A Sport és Hullám utcák aszfaltozása is ehhez kapcsolódott, segítve a strandra igyekvők közlekedésbiztonságát. A Batthyányi lépcső felújítása szintén biztonsági okokból vált szükségessé: a töredezett, repedezett, ezáltal balesetveszélyes lépcsőt, a vasúthoz és a vasúti buszmegállóhoz igyekvők biztonsága érdekében hozták helyre. Ezt a feladatot Városgondnokság munkatársai kapták, gyorsan és pontosan meg is oldották.
A beruházásainkról és fejlesztéseinkről szóló beszámolót a következő lapszánunkban folytatjuk.