Kedves Olvasók, Tisztelt balatonkenesei polgárok!
Mint sokak számára ismert, 2017. augusztus 16-tól öt évre szóló vezetői megbízást kaptam a balatonkenesei Pilinszky János Általános és Művészeti Iskola vezetésére. A településen 2000 óta élek, az iskolában 11 éve matematika-kémia szakos tanárként tanítok.
Mi inspirált a munkakör betöltésére? Az elmúlt kilenc évben intézményvezető-helyettesként dolgoztam az iskolában. Ebben a pozícióban testközelből tapasztalhattam meg mennyire nehéz, összetett, ugyanakkor büszkeséggel eltöltő és felemelő érzés a gyerekek minőségi oktatását biztosítani. Munkám során szerzett eddigi tapasztalataim megerősítenek abban, hogy intézményünknek a biztos és kiszámítható fejlődés útján kell továbbhaladnia.
Célom, hogy a Pilinszky iskola a kelet-balatoni kistérség élmezőnyébe tartozzon azáltal, hogy tanulóink a mindennapi életben használható tudást kapjanak, megalapozzuk az élethosszig tartó tanulást, megfelelő környezetben biztosítsuk az egészséges életviteli szokások kialakítását, valamint növeljük az érettségit adó középiskolákba bejutó tanulók arányát. Vezetőként arra törekszem, hogy felszínre kerüljenek tanulóink egyéni értékei, és ennek megfelelő személyiségfejlesztésben részesüljenek. Diákjaink eltérő adottságaira, képességeire és tehetségére alapozva, a differenciált pedagógia eszközével, a kompetencia alapú oktatás módszereivel és az iskola tevékenységrendszer kínálatával azon dolgozunk, hogy képessé tegyük őket az önálló tanulásra, a legmagasabb szintű teljesítmény elérésére.
Tervem, hogy olyan iskola legyen a balatonkenesei iskola:
- ahova a szülők szívesen hozzák gyermeküket, akár más településről is,
- ahol a gyerekeket szerető és biztonságos, nyugodt légkör veszi körül,
- ahol a diákok képességei sokoldalúan és nekik megfelelő tempóban fejlődhetnek,
- ahol a tantestület tagjai vidámak és jókedvűek, mert fontosnak érzik magukat.
Ennek megvalósításához egymagam kevés vagyok! Nagymértékben számítok a nevelőtestületre, a szülőkre, a fenntartó önkormányzatra, a civil szervezetekre, az egyházak képviselőire.
Kiemelt feladatomnak érzem a sport által történő nevelést. Ez okból kifolyólag az iskola kivételes adottságaiból szeretnénk profitálni. A Balaton közelsége stratégiailag kiemelten fontos lehet számunkra, hiszen megannyi lehetőséget rejt magában, Ehhez kapcsolódóan több közép- és hosszútávú terv megvalósítása szerepel. Az úszásoktatáson kívül idővel a vitorlázás, mint sportág elindítását szeretnénk elérni, ami rendkívül nagy népszerűségnek örvendhet a fiatalok körében. Természetesen az eddig jól bevált sportágakat folytatjuk a jövőben. Az iskola arculatában kulcsszerepet szánok a művészeti nevelésnek is. Célom az eddig megtartott művészeti ágak mellett olyan új tanszakok létrehozása, melyekkel minél inkább elősegíthetjük tanulóink sokoldalú személyiségfejlesztését. Ettől a tanévtől, mint bázisiskola lehetőségünk van a matematika és a sport területén metodikai és módszertani jó gyakorlataink bemutatására és átadására. Műhelymunka és bemutató óra keretein belül megmutatjuk pedagógus társainknak a modern pedagógia eszközeit, lehetőségeit.
Iskolánk életét tervezzük színesíteni a „Határtalanul” program keretében megvalósuló kirándulásokkal, testvériskolai kapcsolatok létrehozásával, melyek eredményeként a német és angol nyelvi kommunikációs kompetenciák fejlesztését és gyakorlását szeretnénk megvalósítani.
A jövőbeni fejlődés érdekében elengedhetetlenül fontos lesz, hogy a helyi önkormányzattal továbbra is jó kapcsolatot ápoljunk. Közösen számos olyan pályázatot nyerhetünk el sikeresen, melyek intézményünk infrastrukturális fejlődését biztosítják. Célunk ugyanis nem kisebb, mint egy modern, 21. századi iskola létrehozása.
Egy családias, baráti légkörű iskolát szeretnék létrehozni, ezért kérek minden szülőt, hogy felmerülő ötleteikkel, észrevételeikkel bátran forduljanak hozzám, hiszen csakis közösen, együttműködve lehetünk sikeresek.
Tisztelettel:
Sellei Abigél
intézményvezető
XXIX. Évfolyam 9. szám